ankieta.jpg

Gdzie najchętniej spędzilibyście wakacje?

Pokaż wyniki
statystyki.jpg
  • Odwiedziło nas: 434426 osób
  • Do końca roku: 331 dni
  • Do wakacji: 141 dni
newsletter.jpgleftBottom.jpg
Logo BIP
http://www.owocewszkole.org/
http://www.mlecznypuchar.pl/
http://www.trzezwyumysl.pl/

Karta rowerowa 2014

Jesteś tu: » Strona główna » Karta rowerowa 2014

W II semestrze roku szkolnego 2013/2014


zostały zorganizowane dodatkowe zajęcia przygotowujące uczniów


do zdania egzaminu teoretycznego na kartę rowerową.


Zajęcia te są skierowane do wszystkich chętnych uczniów


klas IV - VI szkoły podstawowej.


Odbywają się w każdą środę na godzinie 7 lekcyjnej.
Egzaminy teoretyczne i praktyczne przeprowadzane są w oparciu o procedury uzyskania karty rowerowej obowiązujące w Zespole Szkół im. Józefa Twaroga w Księżomierzu. Egzamin teoretyczny obejmie zakres:

- postępowanie wobec pieszych

- podstawowe manewry na drodze

- znaki i sygnały drogowe

- pierwszeństwo przejazdu

- wyposażenie i obsługę roweru

- czynniki mające wpływ na bezpieczeństwo

- elementy pomocy przedmedycznej


Przykładowe pytania na egzamin teoretyczny - sprawdź się

 

 

 

Proszę o zapoznanie się z procedurami obowiązującymi przy zdawaniu egzaminów na kartę rowerową:


Procedury uzyskania karty rowerowejO konkursach i projektach dotyczących ruchu drogowego oraz egzaminach na kartę rowerową z lat ubiegłych można poczytać poniżej:

Jak co roku nasza szkoła organizuje egzaminy teoretyczne i praktyczne pozwalające uzyskać kartę rowerową. Przez całe półrocze wszyscy chętni mogli uczęszczać na zajęcia poświęcone nauce przepisów ruchu drogowego, udzielania pierwszej pomocy, budowy i konserwacji rowerów a także nauce praktycznej jazdy na rowerze. W efekcie 29 maja 2015 roku przeprowadzony został egzamin teoretyczny, zaś 9 czerwca 2015 roku egzamin praktyczny na kartę rowerową, który zdało 18 uczniów.

Karta rowerowa 2015
czytaj więcej


W dniu 23 marca 2011 roku w Zespole Placówek Oświatowych im. Jana Pawła II w Gościeradowie, odbyły się Gminne Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

 

Turniej BRD
czytaj więcej

 

Uczniowie klasy VI szkoły podstawowej brali udział w organizowanym przez Wojewódzki Ośródek Ruchu Drogowego w Lublinie Wojewódzkim Konkursie Wiedzy „Bezpiecznie poruszam się rowerem”. Konkurs został zorganizowany z inicjatywy Marszałka Województwa Lubelskiego Pana Krzysztofa Hetmana, w ramach programu realizowanego przez województwo lubelskie w zakresie poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego i obejmował swoim zakresem wiedzę z zakresu znajomości przepisów ruchu drogowego i zasad udzielania pierwszej pomocy.


Konkurs „Bezpiecznie poruszam się rowerem”
czytaj więcej

W miniony czwartek – 19 kwietnia 2012 roku, policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kraśniku, przeprowadzili Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Zawody odbyły się na terenie Publicznego Gimnazjum nr 1 w Kraśniku. Celem turnieju jest popularyzowanie wśród młodzieży znajomości przepisów ruchu drogowego, propagowanie kulturalnego i bezpiecznego zachowania na drodze.

Powiatowy Turniej Ruchu Drogowego 2012
czytaj więcej

W dniu 27 marca 2012 roku w Zespole Placówek Oświatowych im. Jana Pawła II w Gościeradowie, odbyły się Gminne Eliminacje do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, w których uczestniczyli nasi uczniowie ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w składzie: szkoła podstawowa - Klaudia Furgała, Michał Woźniak i Ewelina Wójcicka z klasy VI; gimnazjum - Kamil Bury, Damian Kołodziej i Paweł Retmańczyk z klasy III. Opiekunem drużyn był pan Mateusz Mikita

Turniej BRD 2012 - świętujemy
czytaj więcej
| Strona 1 | Strona 2 |

Galerie

Sponsorzy nagród w konkursie "Szkolnastrona Roku 2015"

Megamatma