ankieta.jpg

Gdzie najchętniej spędzilibyście wakacje?

Pokaż wyniki
statystyki.jpg
  • Odwiedziło nas: 434429 osób
  • Do końca roku: 331 dni
  • Do wakacji: 141 dni
newsletter.jpgleftBottom.jpg
Logo BIP
http://www.owocewszkole.org/
http://www.mlecznypuchar.pl/
http://www.trzezwyumysl.pl/

Szkolna przygrywka do DEMOKRACJI

Jesteś tu: » Strona główna » Samorząd Uczniowski » Szkolna przygrywka do DEMOKRACJI

Szkolna przygrywka do DEMOKRACJI

Ogłoszenie

W poniedziałek 11 czerwca rozpoczyna się  kampania wyborcza do Samorządu Uczniowskiego na rok szkolny 2012/2013 i potrwa do poniedziałku 18 czerwca 2012 r. Kandydatami mogą być  uczniowie klas III-VI szkoły podstawowej  i I-II gimnazjum. Wybory do Samorządu Uczniowskiego odbędą się 20 czerwca 2012r. Zgłoszenia przyjmuje opiekun Samorządu Uczniowskiego pani Ewa Wronka

 

 

Uwaga ! - Poznajmy kandydatów!

 

Każdy zgłaszający swoją kandydaturę zobowiązany jest do napisania kilku słów o sobie i swojej kampanii wyborczej. Ma to na celu rozpowszechnienie i poznanie przez wyborców wszystkich kandydatów. Zgłoszenie powinno zawierać: imię i nazwisko kandydata, klasę.

 

 


Kampania wyborcza

 

A. Złote rady dla wyborców

Co jest niezbędne do przeprowadzenia kampanii wyborczej do SU?

Wyborcy, którzy wiedzą:

  1. po co im samorząd uczniowski,
  2. po co samorządowi lider (przewodniczący).

Kandydaci, którzy wiedzą:

  • co chcą robić,
  • jak to przekazać innym

Sztaby wyborcze  - pracowite, twórcze, praworządne.

 

Dobre pomysły na prowadzenie kampanii - mądre i zabawne. 

 

B. Złote zasady kandydatów.

 

1. Pokaż, czemu ma to służyć.

Zanim zaczniesz przekonywać innych o swoich racjach, zapoznaj się z opinią i potrzebami innych. Porozmawiaj z innymi uczniami szkoły – dowiedz się, jakie są ich oczekiwania wobec pracy zarządu. Zbierz informacje (np. przez internet), jakie pomysły na działania mają uczniowie innych szkół. Zastanów się, jakie posiadasz zasoby i czego potrzebujesz do realizacji swoich pomysłów. Zaopatrz się w mocne argumenty – to pomoże odeprzeć głosy sceptyków i osób chcących ciebie zniechęcić. 

2. Czego się domagasz? Przygotuj program wyborczy.

Zastanów się na czym zależy ci najbardziej, co chcesz osiągnąć i dlaczego? Twój program powinien być atrakcyjny, ale też realny – unikaj obiecanek bez pokrycia. Postaraj się, aby różnił się on od standardowych programów. Oryginalne pomysły to często klucz do zwycięstwa. 

3. Opisz siebie i swoje mocne strony.

Napisz kilka słów o sobie, swoich zainteresowaniach. Zastanów się, co wyróżnia ciebie od innych kandydatów i opisz to jako jeden z twoich atutów. To pomoże ci wybić się nad gąszczem innych kampanii. Pamiętaj zarazem, że kampania to nie jest konkurs szczerości – kłamać w żadnym wypadku nie należy, ale opisywanie swoich słabych stron jest wyborczym samobójstwem, zatem takie sprawy jak brak talentu plastycznego lepiej po prostu przemilczeć. 

4. Pozyskaj sojuszników. Powołaj swój sztab wyborczy.

Pomyśl, kto może pomóc w realizacji twojej kampanii. Poproś najbliższych znajomych o wsparcie przy pozyskiwaniu wyborców i promocję twojej osoby (lub całej listy kandydatów). Już teraz zastanów się, z kim chcesz lub będziesz współpracować, do kogo zwrócisz się o pomoc, gdy zostaniesz wybrany. 

5. Przeprowadź atrakcyjną kampanię.

Reklamuj swój program wyborczy na ciekawych i przyciągających wzrok plakatach, przygotuj ulotki, które rozdawać będą twoi znajomi.

 

 

 

Sponsorzy nagród w konkursie "Szkolnastrona Roku 2015"

Megamatma