ankieta.jpg

Gdzie najchętniej spędzilibyście wakacje?

Pokaż wyniki
statystyki.jpg
  • Odwiedziło nas: 434426 osób
  • Do końca roku: 331 dni
  • Do wakacji: 141 dni
newsletter.jpgleftBottom.jpg
Logo BIP
http://www.owocewszkole.org/
http://www.mlecznypuchar.pl/
http://www.trzezwyumysl.pl/

Koło informatyczne

Jesteś tu: » Strona główna » Koła zainteresowań » Koło informatyczne


Działające w szkole kółko informatyczne skierowane jest do dzieci i młodzieży zainteresowanej komputerami i informatyką. W roku szkolnym 2012/2013 zajęcia odbywają się w pracowni informatycznej: dla szkoły podstwowej - w co drugą środę od godziny 13.30 do 14.15 /7 godzina lekcyjna/, dla gimnazjum - w co drugą środę od godziny 14.20 do 15.05 /8 godzina lekcyjna/. Zajęcia prowadzone są przez panią Joannę Jackowską. ZAPRASZAMY

 

Zajęcia prowadzone w ramach kółka informatycznego mają na celu podniesienie wiedzy edukacyjnej uczniów z zakresu technologii informatycznej. Podstawowe zadanie, jakie staje przed młodym człowiekiem, to nauka myślenia i twórcze korzystanie z niego. Informatyka jest właśnie takim przedmiotem, który sprawia, że młody człowiek uczy się myśleć ze zrozumieniem, a następnie wykorzystuje swoje pomysły do twórczego rozwiązywania problemów. Z myślących dzieci, wyrosną mądrzy ludzie, którzy będą naszymi, godnymi  następcami.

Uczniowie w pracowni szkolnej mają dostęp do programów edukacyjnych, które można wykorzystywać do rozwijania własnych zainteresowań, jak również nauczyć się korzystać z nich w celu przygotowania się do zajęć. Są to różnego rodzaju multimedialne encyklopedie przedmiotowe, słowniki; programy po pisania i liczenia; gry multimedialne z uprofilowaniem na przedmioty nauczane w szkole, a także internet, który umiejętnie wykorzystywany staje się dla ucznia skarbnicą wiedzy.

opracowała: Joanna Jackowska

 

 

 

 

 

 

Dnia 8 marca 2011 roku, braliśmy udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Internecie DialNet Masters, przeznaczonej dla młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Olimpiada informatyczna
czytaj więcej

Galerie

Sponsorzy nagród w konkursie "Szkolnastrona Roku 2015"

Megamatma